11.6 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Piłka nożna. LM: Niemieckie reakcje po meczach Bayernu i Hoffenheim. Lewandowski strzelił dwa gole

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a jego Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością AEK Ateny 2:0 (1:0) w meczu 4. kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Swój setny mecz w europejskich pucharach Robert Lewandowski uczcił zdobyciem dwóch bramek. Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik w 30. minucie pewnie egzekwując rzut karny (nota bene jeszcze nigdy nie zmarnował „jedenastki” w Lidze Mistrzów), a następnie poprawił go w 71. minucie.

Dzięki dwóm bramkom Polak awansował na 7. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Champions League wyprzedzając Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimowicia i zrównując się z legendarnym Alfredo di Stefano. Niemieckie media chwalą Roberta Lewandowskiego, ale utyskują na grę całej drużyny. „Dwa gole Lewandowskiego przyniosły Bayernowi ulgę” – napisała „Süddeutsche Zeitung”. „Na Lewandowskim Bayern może polegać” – zatytułował swoją internetową relację „Der Spiegel”. „Robert Lewandowski utrzymał Bayern na kursie w kierunku jednej ósmej finału. Ale przeciwko AEK Ateny mistrz Niemiec znów miał wielkie trudności z prowadzeniem gry” – oceniła „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. A „Bild” stwierdził, że w takiej formie Lewandowski to jedyny piłkarz Bayernu, którego mogą obawiać się gracze z Dortmundu. Borussia zmierzy się z Bayernem w szlagierze Bundesligi w najbliższą sobotę. Na tle bawarskiego „zwycięstwa bez blasku”, jak nazwał je piłkarski magazyn „Kicker”, imponująco zaprezentował się TSG Hoffenheim. „Wieśniacy” wprawdzie tylko zremisowali w Lyonie z tamtejszym Olympique 2:2, ale do przerwy przegrywali 0:2, a remis uratowali w doliczonym czasie drugiej połowy grając w dodatku w dziesiątkę. „Bild” chwali „wspaniałe morale” drużyny, a portal „Sport-Bild” ocenia, że jej ambicja i odwaga zostały wynagrodzone. W grupie E Ligi Mistrzów Bayern wyszedł na prowadzenie, a w grupie F Hoffenheim zajmuje trzecie miejsce z raczej niewielkimi szansami na awans.