6.1 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Piłka nożna – LM – Gol Lewandowskiego, Bayern wygrał z Anderlechtem

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Anderlecht Bruksela 3:0 w meczu 1. kolejki grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gola na 1:0 dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.
To był polski pojedynek na inaugurację Champions League – Lewandowski rozegrał cały mecz, a Łukasz Teodorczyk w barwach Anderlechtu grał do 84 minuty. Ale to kapitan reprezentacji Polski nie tylko mógł cieszyć się z sukcesu, ale też otworzył Bawarczykom drogę do zwycięstwa. W 12 minucie pewnie wykorzystał jedenastkę po tym, jak chwilę wcześniej sam został sfaulowany w polu karnym. Za to przewinienie czerwoną kartkę otrzymał obrońca Anderlechtu Kums, a Bayern przez 80 minut grał z przewagą jednego zawodnika.

Gospodarze długo nie potrafili jednak przełamać obrony Belgów i dopiero w drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo golami Alcantary i Kimmicha.
Niemieccy komentatorzy nie są jednak zadowoleni z gry Bayernu. „Kicker” ocenił, że monachijczycy wypełnili obowiązek, ale nie zachwycili. „Süddeutsche Zeitung” ubolewa, że w grze drużyny Ancelottiego brakowało płynności i tempa, a sport-bild nazwał wynik „zwycięstwem bez blasku”. Sportowy portal chwali jednocześnie polskiego napastnika. „Lewandowski, który przed meczem narobił zamieszania krytycznym wobec klubu wywiadem, ponownie udowodnił swoją ogromną wartość dla mistrza Niemiec” – napisał sport-bild.

W innym spotkaniu tej grupy Celtic Glasgow przegrał z Paris Saint Germain 0:5.