2.9 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Liga angielska – Remis w derbach Manchesteru

Manchester United zremisował z Manchesterem City 0:0 w meczu 10. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Pierwsza połowa to zdecydowanie lepsza gra MC, który nie tylko stwarzał okazje bramkowe ale doskonale grał w obronie dzięki czemu zawodniczy United nie oddali nawet jednego strzału na bramkę. W drugiej połowie zdecydownie lepiej zaprezentował się MU, który powinien wygrać to spotkanie ale przy kilku doskonałych okazjach albo świetnie interweniował bramkarz City lub pomagały mu raz słupek a raz poprzeczka. Dzięki remisowi drużyna „The Citizens” awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, ma 22 punkty, tyle samo co drugi Arsenal Londyn. Trzeci West Ham United traci do wspomnianej dwójki dwa punkty.

FC Liverpool zremisował u siebie z Southamptonem 1:1 (0:0) w meczu kończącym 10. kolejkę angielskiej ekstraklasy. Bramkę dla „The Reds” zdobył Christian Benteke (77′), wyrównał Sadio Mane (86′). Wysokie zwycięstwo odniósł Tottenham Hotspur. Zespół z Londynu pokonał na wyjeździe Bournemouth5:1 (3:1). Trzy gole dla „Spurs” strzelił Harry Kane (9′, 56′, 63′), po jednej bramce zdobyli Moussa Dembele (17′) i Erik Lamela (29′). Bramki Bournemouth bronił Artur Boruc. Sunderland wygrał z Newcastle United 3:0 (1:0).
Liderem tabeli jest Manchester City, który ma 22 punkty, tyle samo co Arsenal. Po dwa punkty do tych zespołów tracą West Ham i Manchester United.