3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Piłka nożna – liga angielska – Chelsea wygrywa 189. derby Londynu

Piłkarze Chelsea Londyn wygrali przed własną publicznością z Arsenalem 2:0 (0:0) w najciekawszym meczu 6. kolejki piłkarskiej ligi angielskiej. Gole w tym meczu zdobywali Kurt Zouma (53. minuta), oraz Eden Hazard (90. minuta).
Ekipa Arsenalu kończyła mecz bez udziału dwóch zawodników – w 45. minucie czerwoną kartką został ukarany Brazylijczyk Gabriel Paulista, a w 79. minucie Hiszpan Santi Cazorla.

Po tym meczu Chelsea ma siedem punktów i zajmuje dziesiąte miejsce, a Arsenal z dziesięcioma punktami jest czwarty. Sobotnie spotkanie było 189. derbowym meczem pomiędzy tymi drużynami, a 61. zwycięstwem Chelsea.

Jeszcze dziś Aston Villa zagra z West Bromwich Albion, Bournemouth będzie podejmować Sunderland, Newcastle zmierzy się z Watford, Leicester zagra na wyjeździe ze Stoke City, Swansea City zagra z Evertonem, a lider rozgrywek Manchester City zmierzy się West Hamem United.