12.7 C

Piłka nożna – LE: Lech i Legia w fazie grupowej – wyniki

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. W rewanżowym meczu ostatniej rundy kwalifikacji mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Videoton Szekesfehervar 1:0 (0:0). Jedynego gola, w 57. minucie strzelił Tomasz Kędziora. W pierwszym meczu było 3:0 dla Lecha.

Również piłkarze Legii Warszawa awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. W rewanżowym meczu ostatniej rundy kwalifikacji stołeczny klub pokonał u siebie Zorię Ługańsk 3:2 (1:1). W pierwszym meczu było 1:0 dla Legii. W rewanżu gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie po strzale Tomasza Brzyskiego, ale jeszcze przed przerwą bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał Dmytro Chomczenowski (41’). W 63. minucie piłkarze Legii ponownie objęli prowadzenie po golu Michała Kucharczyka, ale już 3 minuty później do kolejnego remisu, znów z rzutu wolnego, doprowadził Rusłan Malinowski. W doliczonym czasie kropkę nad „i” postawił Ondrej Duda, który wykorzystał rzut karny.

W innych meczach Ajax Amsterdam wyeliminował FK Jablonec dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 1:0 i bramce Arkadiusza Milika z rzutu karnego; w rewanżu w Czechach było 0:0. W czwartkowym meczu Arkadiusz Milik grał do 69. minuty.
Borussia Dortmund rozgromiła Odd Grenland 7:2 (hat-trick Marco Reusa); w pierwszym meczu było 4:3 dla niemieckiego klubu. W 64. minucie na boisko wszedł Łukasz Piszczek.

W fazie grupowej Ligi Europy zagrają dwa zespoły z Azerbejdżanu. Karabach Agdam dwukrotnie pokonał szwajcarskie Young Boys Berno, a jedenastka FK Gabala wyeliminowała Panathinaikos Ateny, z którym zremisowała u siebie 0:0 i 2:2 na wyjeździe.

Z tytułu awansu do fazy grupowej polskie kluby otrzymają z UEFA po 2,4 mln euro.

*FC Midtjylland (Dania) – FC Southampton (Anglia)1:0 (1:0); 1:1
FC Salzburg (Austria) – *Dynamo Mińsk (Białoruś)2:0 po dogr. (2:0, 1:0), karne 2:3; 0:2
*Belenenses Lizbona (Portugalia) – SCR Altach (Austria)0:0, 1:0

W piątek odbędzie się losowanie grup Ligi Europy.