13.5 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Piłka nożna – el. LE: walkower dla Legii, rewanż w czwartek

Piłkarze Legii Warszawa w komfortowej sytuacji przystąpią do rewanżu z albańskim FK Kukesi w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Europejska Unia Piłkarska zweryfikowała wynik pierwszego spotkania, przyznając wicemistrzom Polski walkower.
Mecz w Albanii przerwano w 53. minucie po tym, jak piłkarza polskiego klubu Ondreja Dudę ugodzono w głowę przedmiotem rzuconym z trybun; Legia prowadziła wówczas 2:1.

Dodatkowo UEFA nałożyła na FK Kukesi zakaz wpuszczania publiczności na dwa mecze rozgrywane u siebie w rozgrywkach międzynarodowych (drugi mecz w zawieszeniu na 2 lata). Albański klub ma też zapłacić grzywnę w wysokości 70 tys. euro.
W czwartek w Warszawie odbędzie się rewanż; początek spotkania Legia – Kukesi o 21:00.