3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Ekstraklasa: Legia przegrała z Koroną

Piłkarze Korony Kielce wygrali w Warszawie z Legią 2:1 (1:0) w meczu szóstej kolejki Ekstraklasy. Goście objęli prowadzenie w już w 4. minucie po strzale Przemysława Trytki. Do przerwy wynik nie zmienił się, a w 59. minucie było 1:1 po tym, jak Nemanja Nikolić wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim, popełniony przez bramkarza gości.
W końcówce meczu oba zespoły próbowały rozstrzygnąć jego losy na swoją korzyść, ale więcej determinacji i konsekwencji wykazali goście, dla których w doliczonym czasie gola zdobył Michał Przybyła.

Legia jest trzecia w tabeli, Korona na siódmym miejscu, ale oba zespoły, podobnie jak trzy inne drużyny, mają po 10 punktów i do prowadzącego Piasta tracą pięć. Na drugim miejscu jest Cracovia z 11 punktami.