12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Pięciu Polaków wystąpi w piątek w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy.

W czwartkowych kwalifikacjach na mamucim obiekcie Letalnica najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który uzyskał 224,5 m i zajął trzecie miejsce.
Zwyciężył Norweg Johann Andre Forfang – 241 m, a drugi był Słoweniec Anze Semenic – 234 m.
Stefan Hula zajął siódme miejsce (221,5 m), Kamil Stoch ósme (226,5 m), Maciej Kot 15. (215, 5 m) a Jakub Wolny 35. (202 m).
Odpadł Piotr Żyła, który po skoku długości 187 m sklasyfikowany został na 47. pozycji.

Kamil Stoch w niedzielę odbierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Piątkowy indywidualny konkurs rozpocznie się o godz. 15.00. W sobotę odbędzie się rywalizacja drużynowa, a w niedzielę w kończącym sezon indywidualnym konkursie wystąpi 30 najlepszych zawodników cyklu.