Pięć ogólnodostępnych alkomatów działa już w Katowicach

Pięć ogólnodostępnych alkomatów działa już w Katowicach

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach i czterech komisariatach, można już korzystać z ogólnodostępnych urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nowoczesne alkomaty zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Katowice. Urządzenia zamontowane zostały w miejscach, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

 

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, będzie potrzebował badania stanu swojej trzeźwości, będzie mógł skorzystać z takiego badania. Jest ono prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Nowe alkomaty użytkowane będą zatem w ramach działań profilaktycznych policji. Sfinansowane przez Urząd Miasta Katowice alkomat AL-4000/ 4000 V to najnowszej generacji urządzenie, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych.

 

Alkomaty zostały zainstalowane w poczekalni w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach przy ulicy Lompy, w Komisariacie I przy Żwirki i Wigury 28, Komisariacie IV przy ulicy Policyjnej 7, Komisariacie VI przy Stawowej 8 oraz Komisariacie VII przy ulicy Tysiąclecia. Dzięki takiemu rozmieszczeniu urządzeń mieszkańcy praktycznie każdej dzielnicy, będą mieli całodobową możliwość sprawdzania stanu trzeźwości bez angażowania do tej czynności dyżurnych.

 

Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażanie się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski podkreśla, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na katowickich drogach.

 red aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0