5.6 C
Chicago
piątek, 29 marca, 2024

Parlament Europejski: Dyskusja na temat Jugendamtów. „Niemcy próbują pouczać Polskę na temat sądów, tymczasem u siebie mają dużo poważniejsze problemy”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Parlamencie Europejskim odbyła się dyskusja na temat Jugendamtów, czyli niemieckich urzędów odpowiedzialnych za pomoc socjalną dzieciom i młodzieży.

Temat trafił do porządku obrad ze względu na petycje, które wpłynęły w tej sprawie do jednej z parlamentarnych komisji. Mieszkańcy wspólnoty zarzucają niemieckim urzędnikom, że w sporach dotyczących rodzin wielonarodowych dyskryminowani są rodzice niebędący niemieckiego pochodzenia. Z niektórych relacji wynika m.in., że w nadzorowanych spotkaniach z dziećmi uniemożliwia się rodzicom używanie swojego języka ojczystego.
Europoseł partii Wolność Dobromir Sośnierz mówił w Parlamencie Europejskim o zagrożeniu praw człowieka w Niemczech. „Niemcy próbują pouczać Polskę na temat sądów, tymczasem u siebie mają dużo poważniejsze problemy” – powiedział Dobromir Sośnierz na sali plenarnej.
Petycje w sprawie Jugendamtów wpłynęły do Parlamentu Europejskiego z Polski, ale też Włoch czy Francji.
Opinii parlamentarzystów z ugrupowań prawicowych nie podzielała Julia Pitera – europosłanka Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem, petycje w sprawie Jugendamtów były jednostronne i oparte na emocjach. Zwróciła uwagę, że wszystkie skargi złożone do Trybunału Sprawiedliwości zostały uznane za „niedopuszczalne”. „Temat ten staje się, podobnie jak histeria antyszczepionkowa, narzędziem w walce politycznej” – mówiła europosłanka.
W jednej z parlamentarnych komisji powstał wstępny projekt rezolucji, która wzywa Komisję Europejską do przeprowadzenia kontroli procedur i praktyk stosowanych w niemieckim systemie prawa rodzinnego. Proponowane jest również zorganizowanie większej liczby szkoleń i wymian międzynarodowych dla pracowników socjalnych. We wstępnym dokumencie znalazło się też wezwanie do Rady Europejskiej, by usprawniono współpracę sądową i administracyjną między organami niemieckimi a tymi z innych krajów.
Głosowanie nad rezolucją odbędzie się na kolejnej sesji Parlamentu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Surówka/Strasburg/em/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520