Oszustwo „na policjanta” w Gdańsku. Kobieta wyrzuciła przez okno 70 tys. zł

Oszustwo „na policjanta” w Gdańsku. Kobieta wyrzuciła przez okno 70 tys. zł

Kolejna starsza osoba oszukana metodą „na policjanta”. 82-letnia gdańszczanka wykonując polecenia fałszywego policjanta wyrzuciła przez okno ok. 70 tys. zł.

Mimo działań prowadzonych przez policję nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Tak było w czwartek 5 października. Do 82-letniej mieszkanki Gdańska zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i nie ma podchodzić do okna. Następnie zaczął wypytywać ją o pieniądze i powiedział, że one również są zagrożone. W trakcie rozmowy oszust kazał 82-latce wyrzucić przez okno wszystkie oszczędności.

 

Kobieta wierząc, że rozmawia z policjantem, a jej pieniądze są w niebezpieczeństwie, wyrzuciła reklamówkę z zawartością ok. 70 tys. zł. Teraz prawdziwi policjanci zajmują się sprawą. Niestety jest to kolejna osoba, która w ostatnim czasie w podobny sposób straciła pieniądze. 18 września 88-letnia gdańszczanka wyrzuciła przez okno reklamówkę z pieniędzmi w kwocie ponad 10 tys. zł, po tym jak usłyszała, że za chwilę będzie miała napad na mieszkanie.

 

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi! Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, córki, synów, czy też dawno niewidzianych wnuków nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką.

 

Nie przekazujmy osobom podającym się za funkcjonariuszy służb mundurowych żadnych środków pieniężnych i kosztowności! Pamiętajmy, policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach, nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, nigdy też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Zobacz też: Porywali ludzi, podszywając się pod policjantów. Są podejrzani o ponad 50 przestępstw

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0