Orszak Trzech Króli w Warszawie. Traktem Królewskim szło tysiące ludzi

Orszak Trzech Króli w Warszawie. Traktem Królewskim szło tysiące ludzi

Po raz dziesiąty ulicami Warszawy przeszedł w sobotę Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział tysiące ludzi. Tegoroczne hasło uroczystego pochodu brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”.

 

Orszak, który tradycyjnie już jest organizowany w święto Objawienia Pańskiego, zwane świętem Trzech Króli, rozpoczął się o godzinie 12. Pochód ruszył Traktem Królewskim ¬– przeszedł z Placu Zamkowego na Plac Piłsudskiego, gdzie ustawiono stajenkę, a udział wziął w nim metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Wcześniej, na samym początku imprezy, poprowadził on modlitwę Anioł Pański.

 

Na czele kolorowego orszaku szli trzej królowie, którzy reprezentowali trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę oraz trzy pokolenia mężczyzn: od młodzieńca do mężczyzny w podeszłym wieku. Za nimi podążało tysiące warszawiaków, w tym rodziny z małymi dziećmi. Wielu uczestników miało na głowie złote papierowe korony. W tłumie można było również zobaczyć barwnie przebrane postacie reprezentujące inne, egzotyczne kultury.

 

Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli brzmiało „Bóg jest dla wszystkich”. Jak zaznaczyli organizatorzy, Fundacja Orszak Trzech Króli, hasło to ma przypomnieć, że Bóg narodził się, aby odkupić każdego człowieka. Podczas pochodu zbierano również pieniądze na instytucje kulturalne i edukacyjne skoncentrowane na mieszkańcach krajów za wschodnią granicą Polski.

Aleksandra Gersz AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0