10.3 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Obrońca tytułu wraca do domu! Krecz w meczu Nadala

Novak Djoković nie obroni tytułu na kortach Rolanda Garrosa. Faworyzowany Serb został w ćwierćfinale upokorzony przez Dominika Thiema 0:3 ( 6:7, 3:6, 0:6).

Walka była zacięta tylko w pierwszym secie, w którym Thiem wygrał w tie – breaku 7:5. Od tego momentu Austriak wyglądał zdecydowanie lepiej niż były lider światowego rankingu, a w ostatniej odsłonie meczu upokorzył Serba nie oddając mu nawet jednego gema. Thiem tym samym zrewanżował się za niedawną porażkę w Rzymie (1:6, 0:6) Dla Djokovicia jest to kontynuacja słabej passy. Serb wygrał w tym sezonie tylko turniej inauguracyjny w Doha, a od tego czasu zaledwie raz grał w finale (porażka w Rzymie). Rywalem Thiema w półfinale będzie Król Paryża Rafael Nadal. Hiszpan będzie równie wypoczęty co Austriak, gdyż jego oponent Pablo Carreno-Busta skreczował na początku drugiego seta.