Nowoczesna o kandydaturze Trzaskowskiego: Nie robi się takich rzeczy w trakcie negocjacji

Nowoczesna o kandydaturze Trzaskowskiego: Nie robi się takich rzeczy w trakcie negocjacji

Lider PO Grzegorz Schetyna przedstawił Rafała Trzaskowskiego jako potencjalnego kandydata całej zjednoczonej opozycji na prezydenta Warszawy.
Godzinę po ogłoszeniu tej oferty szefowa Klubu .Nowoczesna, Katarzyna Lubnauer powiedziała na konferencji w Sejmie, że deklaracja Grzegorza Schetyny nie ułatwia rozmów o współpracy i dodała, że „nie robi się takich rzeczy w trakcie negocjacji”.

Zastrzegła, że Nowoczesna nie chce zakładać złej woli ani kierować się uprzedzeniami w stosunku do partnerów i wierzy w możliwość porozumienia. Zadeklarowała gotowość do rozmów z PO i wyraziła nadzieję, że Grzegorz Schetyna chciał ogłosić Rafała Trzaskowskiego tylko „kandydatem na kandydata potencjalnej koalicji”.

Poseł Mirosław Suchoń powiedział, że kiedy PiS przedstawi swojego kandydata, to bez względu na to czy zostanie nim Patryk Jaki i Stanisław Karczewski, kampania w Warszawie będzie dotyczyła dzikiej reprywatyzacji i zwrotów kamienic. Jego zdaniem bez względu na stan faktyczny mieszkańcy mają przeświadczenie, że zawinił w tej sprawie samorząd a ponieważ prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz – wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej to bardzo trudno będzie zmienić to postrzeganie.

Nowoczesna jako swojego kandydata już wiosną wskazywała Pawła Rabieja – członka Komisji Weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji. Katarzyna Lubnauer zwróciła uwagę, że wówczas nie było jeszcze mowy o koalicji a teraz odbyły się już pierwsze rozmowy i zgłoszenie kandydata przez PO sprawia, że zawarcie porozumienia będzie trudniejsze.
Wybory samorządowe odbędą się jesienią przyszłego roku.

IAR/I.Szczęsna/to/

COMMENTS

WORDPRESS: 0