Nowa Zelandia I Australia przywitała Nowy Rok

Nowa Zelandia I Australia przywitała Nowy Rok

Nowy Rok przywitali już mieszkańcy Nowej Zelandii, Nowej Kaledonii, Vaunautu i Wysp Salomona, Samoa i Tomga. Pierwszym miejscem, w którym wybiła północ, było leżące na 33 wyspach Kiribati. 
Australia przywita Nowy Rok tonami fajerwerków rozświetlających niebo. Północ wybije tam o godzinie 14 czasu obowiązującego w Polsce. Pretendujące miana światowej stolicy Sylwestra Sydney przygotowało pokaz sztucznych ogni, zaprzęgając do niego najnowsze rozwiązania technologiczne. Na portowym nadbrzeżu ma podziwiać go blisko 1,5 miliona osób. Pierwsi widzowie, pomimo upałów, czekali już od wczoraj.
W szranki stanęły także inne miasta. Najwięcej, bo 14 ton fajerwerków ma zostać wystrzelonych w niebo w Melbourne. Wyrzutnie stanęły tam na 22 wieżowcach. Pomimo zwiększonych środków bezpieczeństwa, tylko w dwóch największych australijskich miastach pokaz ma oglądać 2 miliony widzów. Bezpieczeństwa świętujących Nowy Rok w całym kraju strzegą tysiące policjantów – umundurowanych i po cywilnemu. W Sydney wzmocniono patrole na ziemi, w powietrzu i na wodzie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/abc.net.au/jl/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0