Nowa szefowa policji w Seattle rozpoczęła pracę

Nowa szefowa policji w Seattle rozpoczęła pracę

52-letnia Carmen Best rozpoczęła w poniedziałek pracę w roli szefowej policji w Seattle. Funkcję tę pełni na razie tymczasowo, ale niewykluczone, że pozostanie na stanowisku na stałe.

Best dorastała w mieście Tacoma i uczyła się na Eastern Washington University. Po ukończeniu szkoły zaciągnęła się do wojska, a po powrocie pracowała w firmie ubezpieczeniowej. Z czasem złożyła wniosek o pracę w departamencie policji w Seattle. Zatrudniona jest w nim już od 26 lat.

W roli szefowej Best zastąpiła Kathleen O’Toole, która w grudniu ogłosiła rezygnację. O’Toole przeprowadziła w departamencie reformy, których domagał się Departament Sprawiedliwości. Od 2012 roku ma on policję w Seattle na oku ze względu na nadużywanie siły i zbyt częste używanie broni palnej przez funkcjonariuszy.

Poszukiwania nowego szefa policji w „Szmaragdowym Mieście”, które zarządziła burmistrz Jenny Durkan, obejmą cały kraj, ale wielu mieszkańców twierdzi, że z tymczasowej Best powinna zostać uczyniona permanentną szefową. – Nie sądzę, aby był w Ameryce ktoś, kto mógłby przebić jej osiągnięcia – powiedziała pastor Harriett Walden.

(mcz)

COMMENTS

WORDPRESS: 0