9.4 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Niemcy pokonali Szwecję 2:1. Gol w ostatniej sekundzie uratował podopiecznych Joachima Löwa

Niemcy pokonali w Soczi Szwecję 2:1 (1:1) w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata. Pierwszą bramkę dla Szwecji  w 32 minucie zdobył Ola Toivonen, w 48 minucie wynik wyrównał Marco Reus. W 95 gola na miarę zwycięstwa dla Niemiec zdobył Toni Kroos, co pozwoliło Niemcom na „ucieczkę znad przepaści”.

Składy:

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Jerome Boateng, Jonas Hector (87′ Julian Brandt) – Sebastian Rudy (31′ Ilkay Guendogan), Toni Kroos – Thomas Mueller, Julian Draxler (46′ Mario Gomez), Marco Reus – Timo Werner.

Szwecja: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson (74′ Jimmy Durmaz), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg – Marcus Berg (90′ Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen (77′ John Guidetti).

Żółte kartki: Jerome Boateng (Niemcy) – Albin Ekdal (Szwecja).

Czerwona kartka: Jerome Boateng (za drugą żółtą kartkę).

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).