7.1 C
środa, 24 kwietnia, 2024

NBA – wygrane Waszyngtonu, Golden State i Houston

Golden State Warriors i Houston Rockets na Zachodzie oraz klub Marcina Gortata Washington Wizards na Wschodzie prowadzą po 2:0 w ćwierćfinałach swych Konferencji w lidze NBA. Rywalizacja toczy się do 4 zwycięstw.

Golden State, którzy z najlepszym bilansem zakończyli sezon zasadniczy, pokonali u siebie Portland Trail Blazers 110:81. Gospodarze już po I kwarcie prowadzili różnicą 16 punktów. Do przerwy przewaga zmniejszyła się do 9 punktów, ale kolejne dwie części wygrali Golden State, a najwięcej dla klubu z Kalifornii, 19 punktów, rzucił Stephen Curry. Najskuteczniejszy w ekipie gości był Maurice Harkless – 15 pkt. Kolejne dwa mecze odbędą się w Portland, najbliższy w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Houston Rockets również u siebie pokonali po zaciętym meczu Oklahoma City Thunder 115:111. Kolejny raz w szeregach gości znakomicie zagrał Russell Westbrook, ale jego 51 punktów, 13 asyst i 10 zbiórek nie wystarczyło do zwycięstwa. W szeregach gospodarzy najskuteczniejszy był James Harden – 35 punktów. Po III kwartach zespół z Oklahomy prowadził 89:86, a tuż po rozpoczęciu IV części powiększył przewagę do 8 punktów. Gospodarze szybko jednak odrobili straty i to Houston w pewnym momencie mieli 10 punktów przewagi. Nie oddali jej do końca, ale losy meczu ważyły się do ostatniej syreny. Kolejne dwa mecze odbędą się w Oklahomie; najbliższy w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

Na Wschodzie Washington Wizards pokonali u siebie Atlanta Hawks 109:101. Marcin Gortat rzucił dla stołecznego klubu 14 punktów i miał 10 zbiórek. Najwięcej dla Waszyngtonu, 32 punkty, rzucił John Wall. Najskuteczniejszy w zespole z Atlanty był Paul Millsap, który zdobył 27 punktów.
Kolejne dwa mecze odbędą się w Atlancie; najbliższy w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Wyniki meczów ligi NBA:
Washington Wizards – Atlanta Hawks 109:101; w serii do 4 zwycięstw Washington Wizards prowadzą 2:0
Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 110:81; w serii do 4 zwycięstw Golden State prowadzą 2:0
Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 115:111; w serii do 4 zwycięstw Houston Rockets prowadzą 2:0