Najpopularniejsze imiona w Stanach Zjednoczonych

Najpopularniejsze imiona w Stanach Zjednoczonych

Emma i Noah to najpopularniejsze imiona wśród dziewczynek i chłopców urodzonych w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku. Dane na ten temat opublikował amerykański zakład ubezpieczeń społecznych, który monitoruje dane dotyczące urodzeń.

W czołowej dziesiątce nie zaszły wielkie zmiany. Wśród dziewczynek obok Emmy najpopularniejsze imiona to Olivia, Zofia i Izabela. Wśród chłopców zaraz po Noah najczęściej nadawanymi imionami były: Liam, William oraz Mason. Opublikowano też ranking, obejmujący ostatnie sto lat. W przypadku płci pieknej najpopularniejsze były: Marry, Patrycja i Jennifer, wśród chłopców – James, John oraz Robert.
Największy wzrost popularności – w przypadku dziewczynek – zanotowano dla imienia Kehlani. Z pozycji 3359 awansowało na 872. Z imion chłopięcych sporą popularność zyskał Kylo. Z miejsca 3269 przesunął się na 901. Kehlani ma zapewne związek z piosenkarką Kehlani Parrish, nominowaną w zeszłym roku do nagrody Grammy. Kylo to bohater filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Jan Pachlowski /Chicago, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0