Nagrywał filmy, na których straszył masakrą w prywatnej uczelni. 39-latek aresztowany

Nagrywał filmy, na których straszył masakrą w prywatnej uczelni. 39-latek aresztowany

Kalifornijska policja zatrzymała mężczyznę, który zarejestrował kilka filmów z pogróżkami pod adresem prywatnego uniwersytetu. Na nagraniu trzyma broń, uśmiecha się i mówi, że zabije personel uczelni.

39-letni David Kenneth Smith wymienił niedawno wiadomości e-mail z jednym z pracowników Soka University w mieście Aliso Viejo. W mailach przypomniał o karze, jaką otrzymał za używanie marihuany, kiedy był uczniem tej szkoły w 2008 roku. Pracownikowi wysłał link do zamieszczonego na YouTube filmu, na którym siedzi w wannie z półautomatycznym pistoletem położonym na klatce piersiowej i opowiada o swoich doświadczeniach na uniwersytecie. Stwierdził, że jego pracownicy nigdy go nie lubili, wielokrotnie go karali i oskarżali o kradzież.

Śledczy znaleźli też inne nagrania, na których Smith mówi wprost o planowanych morderstwach. Mężczyznę aresztowano w ubiegły piątek. Znaleziono przy nim dziewięć naładowanych i zarejestrowanych na jego nazwisko sztuk broni palnej.

W poniedziałek 39-latek stanął przed sądem, przed którym nie przyznał się do winy. Zdecydowano, że pozostanie w areszcie, a kaucję za jego zwolnienie wyznaczono na milion dolarów. Kolejne przesłuchanie zaplanowano na przyszły tydzień.

– Niewątpliwie człowiek ten ma jakąś chorą obsesję na punkcie masowych strzelanin, a to przerażająca rzecz – powiedział prokurator Brett Brian.

Na Soka University uczy się 450 studentów. Szkołę założył japoński buddysta i wychowawca.

(hm)

COMMENTS

WORDPRESS: 0