Nagrody Bafta 2017 rozdane

Nagrody Bafta 2017 rozdane

„La La Land” – musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone jest największym zwycięzcą ceremonii rozdania nagród BAFTA – brytyjskich odpowiedników Oscara.

11 nominacji dla amerykańskiej produkcji w reżyserii Damiena Chazelle’a zamieniło się w 5 nagród w kluczowych kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, aktorka (Emma Stone) i muzyka.
Zdaniem brytyjskiej Akademii autor muzyki Justin Hurwitz okazał się lepszy od Polaka Abla Korzeniowskiego, nominowanego za „Zwierzęta nocy”. Odbierając nagrodę Emma Stone mówiła o roli wyobraźni i kina w zasypywaniu podziałów, jakimi – jej zdaniem – charakteryzują się obecne czasy. Polityczne wątki pojawiły się też w przemowie Kena Loacha, który odebrał nagrodę za dramat społeczny „Ja, Daniel Blake”. „W starciu między bogatymi i potężnymi, a resztą z nas filmowcy, tacy jak my wiedzą po jakiej są stronie. Mimo okazjonalnych błyskotek na takich galach, jak ta – my jesteśmy ze zwykłymi ludzmi” – deklarował reżyser.
Najlepszym aktorem został Casey Affleck za rolę w dramacie ” Manchester by the Sea”. Nagrodę za najlepszy film nieanglojęzyczny dostał węgierski dramat o Holocauście pt. „Syn Szawła”. Dziewięć nominacji dla filozoficznego science fiction „Nowy początek” zaowocowało tylko jedną nagrodą – za realizację dźwięku. Burza braw powitała natomiast na scenie dziewięćdziesięcioletniego amerykańskiego reżysera Mela Brooksa. Reżyser odebrał nagrodę za całokształt kariery. Twórca „Płonących siodeł” wyznał, że w Anglii czuje się jak u siebie. „To jak wielki Brooklyn, tylko, że wszyscy ładniej tu mówią” – mówił.

IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/kry/fot.twitter.com/bafta

COMMENTS

WORDPRESS: 0