14.6 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Mundial 2018. Da sVIDAnia, Rosjo! Chorwacja wyrzuciła za burtę gospodarza. Zadecydowały karne. Z Anglią o finał

Mundial 2018. Najdłużej o prawy gry w półfinale walczyli na stadionie w Soczi. Padły cztery bramki, była dogrywka, aż w końcu rzuty karne wyłoniły drużynę uzupełniającą ścisłe grono. Lepsza od Rosji okazała się Chorwacja, która pomyliła się tylko raz! Gospodarze turnieju zepsuli dwie jedenastki i dlatego zakończyli swój udział na 1/4 finału. Chorwaci o finał zagrają z Anglią.

Piłkarz meczu: Domagoj Vida Atrakcyjność meczu: 8/10

Chorwacja zagra w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Zespół z Bałkanów w ćwierćfinale po rzutach karnych wygrał w Soczi 4:3 z Rosją. W serii „jedenastek” dla zwycięzców trafili Marcelo Brozović, Luka Modrić, Domagoj Vida i Ivan Rakitić; uderzenie Mateo Kovacicia obronił Igor Akinfiejew. Dla Rosjan bramki zdobyli Ałan Dzagojew, Siergiej Ignaszewicz i Daler Kuzjajew. Strzał Fiodora Smołowa obronił Danijel Subašić, a Mario Fernandes uderzył obok słupka.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1, 1:1). Po 90 minutach było 1:1. „Sborna” wyszła na prowadzenie w 31. minucie po golu Denisa Czeryszewa. Na 1:1 w 39. minucie wyrównał Andrej Kramarić. W dogrywce dla Chorwacji w 101. minucie trafił Domagoj Vida. Na 2:2 bramkę zdobył w 115. minucie Mario Fernandes.
W półfinale, Chorwaci zagrają z Anglikami.

Anglia awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W ćwierćfinale „Synowie Albionu” pokonali w Samarze Szwecję 2:0 (1:0). Gole strzelili Harry Maguire w 30. minucie i Dele Alli w 59. minucie.