MSWiA przeciwne poszerzeniu Rzeszowa. Co postanowi Rada Ministrów?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, w którym negatywnie odnosi się do poszerzenia Rzeszowa.

Ostateczną decyzję w tej sprawie jeszcze w lipcu podejmie Rada Ministrów. Może ona zarówno przyjąć rozporządzenie w kształcie proponowanym przez MSWiA, jak i zmienić jego treść.

 

Ministerstwo uzasadnia w projekcie, że „mieszkańcy objęci proponowanymi zmianami negatywnie wypowiedzieli się w sprawie włączenia tych części gmin do Rzeszowa, negatywne były także opinie organów stanowiących gmin. Istotnym pozostaje, iż proponowana zmiana granic miasta Rzeszowa spowodowałaby osłabienie zdolności do wykonywania zadań publicznych i możliwości inwestycyjnych w gminach tracących części obszarów na rzecz miasta”.

 

Rzeszów stara się o włączenie w swoje granice całej gminy Świlcza, a także części Racławówki z gminy Boguchwała, Miłocina i Pogwizdowa Nowego z gminy Głogów Młp., Zaczernia, Nowej Wsi oraz części Jasionki z gminy Trzebownisko. Gdyby rząd zgodził się na zmiany, miasto urosłoby od początku 2018 roku.

 

(AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0