12.8 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

MŚ: Włodarczyk najlepsza w młocie; dwa medale dla Polski

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Londynie. Na trzecim miejscu konkurs rzutu młotem skończyła Malwina Kopron; trzecia Polka w finale, Joanna Fiodorow na 6. pozycji.

Wygrywając w Londynie Włodarczyk obroniła tytuł z Pekinu. Łącznie jest to trzeci złoty medal mistrzostw świata w dorobku Anity Włodarczyk, która we wtorek skończy 32 lata. Zwycięstwo w Londynie nie przyszło jednak łatwo; na półmetku finałowego konkursu Polka zajmowała dopiero 6. miejsce, a prowadzenie objęła w czwartej próbie, po rzucie na odległość 77 m i 39 cm. W następnej serii uzyskała najlepszy wynik – 77,90 m.

Srebrny medal wywalczyła Zheng Wang z Chin (75,98 m), a brąz dla Malwiny Kopron, która swój drugi start w seniorskich mistrzostwach świata zakończyła z wynikiem 74,76 m. Dwa lata temu w Pekinie była wicemistrzyni świata juniorek młodszych nie weszła do finału.
Trzecia Polka w finałowym konkursie, Joanna Fiodorow zajęła 6. miejsce z wynikiem 73,04 m.

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły pierwsze medale dla reprezentacji Polski na mistrzostwach w Londynie.