8.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

MŚ – Remis w meczu Danii z Australią, Francja pokonała Peru

Dania zremisowała w Samarze z Australią 1:1 (1:1) w meczu drugiej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

W 7. minucie gola dającego prowadzenie Duńczykom strzelił Christian Eriksen. W 38. minucie wyrównał z rzutu karnego Mile Jedinak.

Dania ma cztery, a Australia jeden punkt.

—-

Francja pokonała w Jekaterynburgu Peru 1:0 (1:0) w meczu drugiej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata.
Gola dla „Trójkolorowych” zdobył Kylian Mbappé w 34 minucie.

Francuzi zapewnili sobie awans do 1/8 finału, a Peruwiańczycy pożegnają się z mundialem po fazie grupowej.
We wcześniej rozegranym meczu tej grupy Dania zremisowała z Australią 1:1.

Francja prowadzi w tabeli z sześcioma punktami. Drugie miejsce zajmują Duńczycy – cztery punkty. Australijczycy mają punkt, a Peruwiańczycy są bez zdobyczy punktowej.

W ostatniej kolejce 26 czerwca Dania zmierzy się w Moskwie z Francją, a Australia zagra w Soczi z Peru.