2 C

VAR zabrał Iranowi remis. Męki Hiszpanów

Hiszpania pokonała w Kazaniu Iran 1:0 (1:0) w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata. Gola strzelił w 54. minucie Diego Costa.

Hiszpanie bardzo długo czekali na pierwszą bramkę, aż w końcu łut szczęścia pomógł im w zdobyciu trzech punktów przeciwko reprezentacji Iranu. Podopieczni Carlosa Queiroza dzielnie bronili dostępu do własnej bramki przez 55 minut, ale skapitulowali przez błąd jednego zawodnika, który przy wybiciu trafił prosto w Diego Costę. Napastnik Hiszpanii zanotował gola, na którego zasłużyła jednak cała drużyna. W 62. minucie bramkarza Hiszpanów pokonał Saeid Ezatolahi, ale sędzia po konsultacji z VAR gola nie uznał. Sędzia – słusznie – dopatrzył się spalonego.

W grupie B dwie drużyny mają już po cztery punkty z takim samym stosunkiem bramek – Portugalia i Hiszpania. Iran zdobył 3, a Maroko 0 punktów.