5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

MŚ – Brazylia pokonała Kostarykę, Nigeria wygrała z Islandią; Argentyna ostatania w gr. D, Szwajcaria pokonała Serbię; Brazylia liderem gr. E

Brazylia pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę 2:0 (0:0) w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata. Brazylijczycy dominowali przez całe spotkanie, ale nijak nie potrafili udokumentować tej przewagi. Dopiero w doliczonym czasie gole strzelili Coutinho i Neymar.
Brazylia ma 4 punkty i objęła prowadzenie w tabeli grupy E. W drugim meczu, Serbowie zagrają ze Szwajcarami.

Nigeria wygrała w Wołgogradzie z Islandią 2:0 (0:0) w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata. Dzieki temu zwycięstwu Nigeryjczycy, którzy na inaugurację ulegli Chorwatom 0:2, wciąż liczą się w walce o awans do 1/8 finału. W meczu z Islandią, która w pierwszym meczu zremisowała z Argentyną 1:1, oba gole strzelił Ahmed Musa (49’ i 75’). W 83. minucie rzutu karnego dla Islandii nie wykorzystał Gylfi Sigurdsson.

Tabela grupy D (kolejno: mecze, punkty, bramki):
1. Chorwacja265-0
2. Nigeria232-2
3. Islandia211-3
4. Argentyna211-4

W ostatnich meczach, we wtorek Chorwacja zagra z Islandią, a Nigeria z Argentyną.

Szwajcaria pokonała Serbię 2:1 (0:1) w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw świata. Już w 5. minucie pięknym strzałem zza pola karnego prowadzenie Serbom dał Aleksandar Mitrović. W 52. minucie do remisu doprowadził Granit Xhaka, a w 90. po świetnym, indywidualnym rajdzie wynik meczu ustalił Xherdan Shaqiri.
Poza Kostaryką każdy zespół z grupy E ma realne szanse na awans do 1/8 finału.

Tabela grupy E (kolejno: mecze, punkty, bramki):
1. Brazylia 243-1
2. Szwajcaria243-2
3. Serbia232-2
4. Kostaryka200-3

W ostatnich meczach, w środę Serbia zagra z Brazylią, a Szwajcaria z Kostaryką.