13.2 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Mourinho ukarany w… przerwie meczu

W meczu. 10. kolejki ligi angielskiej, derbach Londynu, West Ham United pokonał na własnym boisku obrońcę tytułu Chelsea Londyn 2:1 (1:0).

„Młoty” są jedną z rewelacji sezonu. Wcześniej pokonały m.in. Manchester City, Arsenal i Liverpool. Dziś ograły kolejnego – przynajmniej z nazwy – mocarza. Gospodarze uzyskali prowadzenie w 17 minucie, kiedy po wybiciu piłki przez rywali po rzucie rożnym Mauro Zarate popisał się strzałem z woleja, pokonując zasłoniętego Asmira Bregovicia. Kwadrans później mogło być 1:1, ale po „główce” Kurta Zoumy piłkę z linii bramkowej wybił Manuel Lanzini. Potem w głównej roli wystąpili… sędziowie. Najpierw liniowy zasygnalizował wątpliwego spalonego Cesca Fabregasa, który trafił do siatki. W 44 minucie faul popełnił mający już na swoim koncie żółtą kartkę Nemanja Matić. Arbiter główny początkowo nie ukarał gracz Chelsea kolejną kartką, ale po rozmowie ze swym drugim asystentem zmienił zdanie i w efekcie Matić musiał zejść z boiska. W przerwie meczu menedżer gości Jose Mourinho – według angielskich mediów – usiłował… wtargnąć do pokoju sędziowskiego – za co został odesłany na trybuny, skąd obserwował przebieg gry w drugiej połowie. Mimo osłabienia, „The Blues” w 56 minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Gary Cahill. W 79 minucie drugiego gola dla WHU zdobył głową Andy Carroll. Goście nie zdołali odpowiedzieć rywalom kolejną bramką.