Moryto w kadrze na prekwalifikacje MŚ. Szykuje się powrót Szmala

Moryto w kadrze na prekwalifikacje MŚ. Szykuje się powrót Szmala

Selekcjoner Piotr Przybecki ogłosił listę powołanych na turniej towarzyski w Hiszpanii i prekwalifikacje MŚ w Portugalii.

W gronie powołanych znalazł się bramkarz Sławomir Szmal. Zakończenie reprezentacyjnej kariery 39-latka nastąpiło w listopadzie 2016 roku, kiedy Polacy przegrali z Rumunią w eliminacjach mistrzostw Europy. Wicemistrz świata z 2007 roku został jednak namówiony do powrotu. Podczas towarzyskiego turnieju w Hiszpanii i prekwalifikacji mistrzostw świata w Portugalii nie zagra natomiast Jan Czuwara. Lewoskrzydłowy Zagłębia Lubin znalazł się w kadrze na Turniej Czterech Narodów, który pod koniec roku rozegrano w Gdańsku. Tym razem 22-latek przegrał rywalizację o miejsce w szerokiej kadrze z Adrianem Nogowskim z MMTS-u Kwidzyn. Na parkietach Półwyspu Iberyjskiego zobaczymy natomiast innego z „Miedziowych”. Arkadiusz Moryto stanowi coraz ważniejsze ogniwo zespołu prowadzonego przez Piotra Przybeckiego. W finałowym meczu turnieju w Gdańsku z Białorusią prawoskrzydłowy rzucił pięć bramek (najwięcej w drużynie), czym przyczynił się do końcowego triumfu „Biało-Czerwonych” (26:22). Pierwsze spotkanie w ramach Memoriału Domingo Barcenasa Polacy rozegrają w piątek z Argentyną (godz. 19). Przed wylotem do Hiszpanii, dokąd wyruszą w czwartkowy poranek, będą trenować w Pruszkowie. W styczniu najważniejsze są jednak prekwalifikacje do mistrzostw świata w Portugalii. Ich początek zaplanowano na 12 stycznia.

 

Skład Polaków na turniej w Hiszpanii i prekwalifikacje MŚ 2019 w Portugalii Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Sławomir Szmal (PGE VIVE Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo). Lewoskrzydłowi: Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn). Lewi rozgrywający: Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Paweł Genda (VfL Luebeck-Schwartau), Kamil Krieger (MMTS Kwidzyn). Środkowi rozgrywający: Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke), Stanisław Makowiejew (Piotrkowianin Piotrków Tryb.). Prawi rozgrywający: Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB). Prawoskrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin). Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Kamil Syprzak (FC Barcelona), Patryk Walczak (Massy Essone HB). Memoriał Domingo Barcenasa (Pontevedra i Vigo): Argentyna (5.01, godz. 19), Białoruś (6.01, g. 18.30), Hiszpania (7.01, g. 19). Prekwalifikacje MŚ 2019 (Povoa de Varzim): Kosowo (12.01, g. 18.15), Cypr (13.01, g. 21.30), Portugalia (14.01, g. 19).

Dawid Foltyniewicz (AIP)

COMMENTS

WORDPRESS: 0