9.8 C

MLS – David Villa bohaterem New York City FC

W ostatniej kolejce oba kluby z NY zakończyły swoje mecze wynikiem 2:1. Niestety dla Red Bulls przegrali oni na wyjździe z Columbus Crew a jedyna bramke dla drużyny z Nowgo Jorku zdobył Anatole Abang zaraz na początku spotkania w 8 minucie. Niestety piłkarze z Columbus jeszcze do przerwy doprowadzili do remisu za sprawą Ethana Finlay, który strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Luisa Robles. W drugiej połowie swoją przewagę na boisku miejscowi piłkarze udokumentowali strzeleniem drugiej i jak się poźniej okazało zwycięskiej bramki ponownie przez Ethana Finlay.

W zgoła w odmiennych nastrojach kończyli mecz piłkarze New York City FC.  W całym meczu, który odbywał się w Montrealu pilarze Imactu byłi dominującą stroną o czym świadczy fakt, że oddali aż 25 strzałów przy jedynie 10 piłarzy z NY. Swój dzień miał jednak David Villa, który w 34 min dał prowadzenie swojej drużynie. Przez długi okres czasu sytuacja na tablicy nie ulegała zmianie mimo wielu prób piłkarzy z Kanady. Ich wysiłek został w końcu nagrodzony w 77 minucie. Po zagraniu ręką Thomasa McNamara sędzie podyktował rzut karny a bezbłędnym wykonawcą okazał się Ignacio Piatti. Radość miejscowych ze zdobytej bramki oraz szanse na końcowy sukces szybko bo w 82 minucie rozwiał były napastnik Barcelony – David Villa, który w perfekcyjny sposób wykonał rzut wolny po, którym piłka wylądowała w bramce. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W tabeli konferencji wschodniej drużyny z NYC zajmują 6 i 7 miejsce. Drużyna Red Bulls ma jeden mecz rozegrany mniej i 23 punkty na koncie o 3 więcej niż NYC FC.