Młodzi kierowcy w Massachusetts będą musieli mieć specjalne naklejki na samochodach?

Młodzi kierowcy w Massachusetts będą musieli mieć specjalne naklejki na samochodach?

Jeśli przyjęty zostanie projekt nowej ustawy, studenci i młodzi kierowcy w Massachusetts będą musieli mieć na samochodzie magnes lub naklejkę informującą, że ciągle uczą się jeździć.

W środę komisja budżetowa przy stanowej Izbie Reprezentantów otworzyła głosowanie nad legislacją, którą przygotowali RoseLee Vincent i Donald Wong. Stwierdzono w niej, że osoba rejestrująca pojazdy musiałaby takiemu kierowcy udostępnić dwie kopie „bardzo dobrze widocznej, odblaskowej naklejki, magnesu lub innego odpowiedniego symbolu”, który można by umieścić na samochodzie. Gdyby młody kierowca prowadził auto bez takiego symbolu, mógłby otrzymać do 50 dolarów kary.

Jeffrey Sanchez, przewodniczący komisji budżetowej, dał jej członkom do czwartku do godziny 10:00 czas na głosowanie nad tym, czy ustawę zaproponować Izbie Reprezentantów. Ta rozpocznie swoją sesję tego samego dnia o 11:00.

Podobna legislacja została przyjęta przez Izbę Reprezentantów już w lipcu 2016 roku, ale ostatecznie nie została poddana pod głosowanie w Senacie.

(jj)

COMMENTS

WORDPRESS: 0