6.3 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy już w ćwierćfinale!

Polska gładko ograła Białoruś 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) w ostatnim meczu fazy grupowej na mistrzostwach Europy siatkarzy. Biało-czerwoni są już w ćwierćfinale turnieju, a kolejny mecz rozegrają w środę w Sofii.

Przeciwko najsłabszej drużynie w grupie biało-czerwoni zagrali w rezerwowym składzie. Podstawowi gracze mieli okazję trochę odpocząć przed najważniejszymi meczami na mistrzostwach Europy. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do pierwszej przerwy technicznej, kiedy biało-czerwoni prowadzili 8:6. Później już wyraźną przewagę osiągnął nasz zespół, który od tego momentu do końca partii pozwolił rywalom zdobyć tylko siedem punktów.

Rozbici Białorusini nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z naszymi siatkarzami także w drugiej partii. Polacy grali spokojnie i konsekwentnie powiększali przewagę. Trzeciego seta biało-czerwoni zaczęli od prowadzenia 8:3, ale później zrobiło się tylko 16:14.

W końcówce partii nasi zawodnicy się sprężyli i pewnie ograli rywala. Polacy wygrali grupę i dzięki temu już zameldowali się w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Belgowie i Słoweńcy powalczą jeszcze w barażach, a Białorusini już zakończyli swój udział w turnieju.

Białoruś – Polska 0:3 (13:25, 19:25, 17:25) Białoruś: Dmitrij Wasz, Radziwon Miśkiewicz, Wiaczesław Czarapowicz, Jurij Martynau, Siarhiej Buseł, Maksym Marozau, Stanisław Zabaruski (libero) oraz Paweł Ałdoczanka, Maksym Budzuchin (libero) Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Piotr Gacek (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek.