Minister Adamczyk: 2017 był na polskich drogach najbezpieczniejszym rokiem od 27 lat

Minister Adamczyk: 2017 był na polskich drogach najbezpieczniejszym rokiem od 27 lat

Ze wstępnych danych wynika, że 2017 był na polskich drogach najbezpieczniejszym rokiem od 27 lat. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił programie „Gość Wiadomości” w TVP Info, że w minionym roku na drogach zginęło 2818 osób, a przez cały 2016 rok było ich około 3 tysiące.

Minister Adamczyk mówił, że na ten wynik składa się nie tylko poprawa jakości dróg i otwieranie nowych, ale także likwidacja niebezpiecznych miejsc. Jak wyjaśniał, chodzi m.in. o budowę kładek, bezpiecznych przejść dla pieszych, czy separatorów ruchu. Na likwidację miejsc niebezpiecznych na drogach krajowych wydano w 2016 roku 350 milionów złotych, a w ubiegłym- 340 milionów. „To w sumie prawie 700 milionów. Ten wydatek daje efekt”- mówił Andrzej Adamczyk. „Te działania można przeprowadzić szybko. One nie wymagają takich starań, jak np. budowa nowych autostrad”- dodał minister.
Minister poinformował również, że budownictwo, pomimo rekonstrukcji rządu i zmiany nazwy ministerstwa, nadal jest w zakresie jego kompetencji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/to/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0