Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Opolu

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Opolu

W weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbędzie się 36. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Początek w sobotę o godz. 10.

Podczas dwóch dni wystawy weźmie w niej udział ponad 4200 psów. – Jeden z hodowców pochodzi z Filipin. Poza tym mamy psy z USA i całej Europy. Jak co roku silną grupę stanowią Czesi – mówi Ewa Florek ze Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Opolu.

Na sobotę zaplanowano ocenianie psów w ringach Wystawy Międzynarodowej, eliminacje konkursu Młody Prezenter (ring MP) oraz finał konkursu Młody Prezenter (ring główny). Najważniejszym punktem imprezy będą niedzielne finały podczas których zostaną wybrane najpiękniejsze psy wystawy w takich kategoriach jak np.: Najpiękniejsze Szczenię, Weteran czy Para Hodowlana. Między godz. 17.30 a 18.30 odbędzie się wybór najpiękniejszego psa całej imprezy.

Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych towarzyszą także: Klubowa Wystawa Psów do Towarzystwa oraz Klubowa Wystawa Terierów. – Po raz pierwszy zapraszamy też na miniwystawę psów rasy welsh corgi, to ulubione psy królowej Elżbiety II. Weźmie w niej udział 60 psów. Można je będzie zobaczyć w sobotę o godz. 11 na bulwarach nadodrzańskich – mówi Ewa Florek.

aip, Fot. Archiwum

COMMENTS

WORDPRESS: 0