W Michigan zmniejszono kary za posiadanie alkoholu dla nieletnich kierowców

W Michigan zmniejszono kary za posiadanie alkoholu dla nieletnich kierowców

Od 1 stycznia 2018 roku w stanie Michigan obowiązuje nowe prawo, które daje drugą szansę młodym kierowcom zatrzymanym za posiadanie alkoholu.

Do tej pory posiadanie alkoholu było traktowane jak wykroczenie, za które groziło do 90 dni pozbawienia wolności. Teraz jest to naruszenie cywilne grożące grzywną w wysokości 100 dolarów. Nowe przepisy dotyczą kierowców pomiędzy 17 a 20 rokiem życia.

– Jako były policjant nigdy nie wprowadziłbym prawa, które zachęcałoby młodych ludzi do picia. Kiedy jednak studenci wybierają się na drinka, nie myślą o popełnieniu wykroczenia. A to ciągnie się potem za nimi przez resztę życia i może im uniemożliwić znalezienie pracy – powiedział senator Rick Jones, sponsor ustawy.

Jeśli młody kierowca po raz drugi zostanie zatrzymany pod zarzutem posiadania alkoholu, zostanie to już uznane za wykroczenie, za które może trafić do więzienia na 30 dni i zapłacić 200 dolarów kary. Za trzecie złamanie przepisów grozi natomiast 60 dni pozbawienia wolności, 500 dolarów grzywny i odebranie prawa jazdy.

(dr)

COMMENTS

WORDPRESS: 0