Michał Pazdan nie zostanie piłkarzem Girondins Bordeaux. Klub z Francji wybrał gracza Malagi

Michał Pazdan nie zostanie piłkarzem Girondins Bordeaux. Klub z Francji wybrał gracza Malagi

Lotto Ekstraklasa. Michał Pazdan nie zostanie klubowym kolegą Igora Lewczuka. Przynajmniej nie tej wiosny. Do Girondins Bordeaux zamiast Polaka dołączył Paul Baysse z hiszpańskiej Malagi. Jaki los czeka stopera Legii Warszawa, który chciałby jeszcze sprawdzić się w mocniejszej lidze?

 

O możliwym transferze Pazdana do Bordeaux informowano pod koniec grudnia. Propozycja miała opiewać na 1,7 mln euro. Legię taka oferta pewnie by satysfakcjonowała, zwłaszcza że dotyczyła 30-latka i to niezbyt wysokiego jak na pełnioną funkcję. Bordeaux nie ograniczyło się jednak do negocjacji z Pazdanem. Równolegle zaczęło rozmawiać z Paulem Baysse (wychowanek, 16 występów w Maladze) i w drugim tygodniu stycznia te rozmowy nabrały konkretów; w środę poinformowano o podpisaniu kontraktu do czerwca 2021 roku, co pochłonęło 1 mln euro. Tym samym upadł temat ściągnięcia Polaka, który zamiast do Francji to udał się na Florydę – na legijne zgrupowanie.

Obecność Pazdana na Florydzie nie oznacza bynajmniej jego pozostania w Legii. – Wiemy, że chce odejść, więc liczymy się z tym, że nie będzie go z nami na wiosnę, ale… Na obecną chwilę tak naprawdę nic nie wiadomo – powtarza w rozmowie z „Super Expressem” prezes klubu, Dariusz Mioduski. To nie pierwszy raz kiedy Pazdanowi nie udaje się transfer do lepszej ligi. Najdalej w czerwcu zeszłego roku Besiktas Stambuł zaproponował Legii 2 mln euro, ale ta – po udanym Euro w wykonaniu stopera – miała zażądać o 1,5 mln więcej (poza tym do Turcji przeprowadzić nie chciała się żona zawodnika). O podobnej kwocie jak z Besiktasu mówiło się też latem zeszłego roku – wówczas o obrońcę zabiegać miał Betis Sevilla. Ostatecznie Hiszpanie dali do podpisu umowę Rumunowi, Alinowi Tosce.

Ruchy transferowe w Legii Warszawa:

 

Przyszli: Eduardo (wolny transfer), Domagoj Antolić (transfer definitywny, Dinamo Zagrzeb), Marko Vesović (transfer definitywny, HNK Rijeka), William Remy (transfer definitywny, Montpellier). Odeszli: Guilherme (koniec kontraktu), Hildeberto (wypożyczenie, Northampton Town FC), Łukasz Moneta (wypożyczenie, Zagłębie Lubin), Jakub Czerwiński (wypożyczenie, Piast Gliwice).

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0