Matka i jej 14-miesięczne dziecko brutalnie zamordowane

Matka i jej 14-miesięczne dziecko brutalnie zamordowane

Prokuratura w Radomiu przedstawiła Maciejowi S. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 30-letniej kobiety i jej 14 miesięcznego dziecka.

Prokuratorzy odmawiają podania ewentualnego stopnia pokrewieństwa podejrzewanego o dokonanie mordu z zabitą kobietą i jej dzieckiem. Nie chcą też ujawnić na tym etapie śledztwa czy mężczyzna przyznał się do winy i czy składał wyjaśnienia, czy też odmówił współpracy ze śledczymi. Nie wiadomo też, czy śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni.

Przypomnijmy, do morderstwa doszło w mieszkaniu w bloku przy ulicy Paderewskiego 22 c w Radomiu w piątek przed godziną 17. Jak twierdzą sąsiedzi matka i jej dziecko miały poderżnięte gardła. Ciała zabitych zastała w domu matka zamordowanej kobiety i jej siostra. W niedzielę po południu prokurator zakończył przesłuchanie zatrzymanych mężczyzn w związku ze zgonem kobiety i dziecka. Maciej S. został przesłuchany pod zarzutami zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej dziecka. Prokurator wystąpi jeszcze dziś do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

„Sekcja zwłok przeprowadzona zostanie jutro czyli 15 maja 2017 roku celem ustalenia przyczyny zgonu, rodzaju obrażeń, ich umiejscowienia i mechanizmu ich powstania. Mając na uwadze zabezpieczenie prawidłowego toku śledztwa nie udzielamy informacji jakie stanowisko zajął podejrzany Maciej S. w kwestii przedstawionych mu zarzutów. Drugiego z zatrzymanych mężczyzn prokurator przesłuchał w charakterze świadka. Ustalono, że nie miał żadnego związku z zabójstwami i po przesłuchaniu został zwolniony. Śledztwo prowadzone jest w dalszym ciągu” – informuje w komunikacie Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Janusz Petz (Echo Dnia), Fot. PolskaPress

COMMENTS

WORDPRESS: 0