Marta Nieradkiewicz laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Marta Nieradkiewicz laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Marta Nieradkiewicz laureatką nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Aktorka była nominowana za role w filmach „Zjednoczone stany miłości” oraz „Kamper”.

Konkurs organizuje Fundacja Kino, a ideą nagrody, która została przyznana wczoraj późnym wieczorem, jest wyróżnienie aktorów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia.
Marta Nieradkiewicz nie kryła radości z otrzymania wyróżnienia. Aktorka mówiła, że jest to nagroda, która utwierdza ją w przekonaniu, że wybory, które podjęła w życiu są słuszne oraz zachęca ją do tego, by tę drogę kontynuować. Marta Nieradkiewicz dodała, że ma świadomość, że znalazła się w gronie niezwykłych aktorów docenionych nagrodą imienia Zbyszka Cybulskiego przez co ta nagroda jest wyzwaniem ale zarazem nie chce by to wyróżnienie tworzyło presję, że musi coś udowadniać .
Przewodniczący jury nagrody Jerzy Stuhr wyjaśniał, że Marta Nieradkiewicz pokazuje to co było istotą aktorstwa Zbyszka Cybulskiego. Aktor i reżyser tłumaczył, że Cybulski bardzo cenił sobie wykreowanie ale jego „anturażem naturalnym” była jego osobowość. Marta Nieradkiewicz – tłumaczył Jerzy Stuhr – „to zalążek wielkiej osobowości ekranowej, przykuwa uwagę samą swoją obecnością na ekranie przy bardzo minimalnych środkach”.
W tym roku nominowani do nagrody byli: Julia Kijowska rolę w filmie „Zjednoczone stany miłości”, Dawid Ogrodnik za rolę w filmie „Ostatnia rodzina”, Filip Pławiak za rolę w filmie „Czerwony pająk” oraz Piotr Żurawski za rolę w filmie „Kamper”.
W poprzednich latach nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego otrzymali między innymi: Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska czy Krystyna Janda.
Podczas gali wręczona została również Nagroda imienia Bolesława Michałka, otrzymała ją Dorota Karaś za książkę „Cybulski. Podwójne salto”.

Witold Banach, Fot. kadr z filmu

COMMENTS

WORDPRESS: 0