Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy

Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy

Z ronda Dmowskiego wyruszył Marsz Niepodległości. Przejdzie Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego w okolice Stadionu Narodowego. 

Marsz potrwa do 19.00. Odbywa się pod hasłem „My chcemy Boga”. Według organizatorów ma w nim wziąć udział około 100 tysięcy osób. Przed wyruszeniem odśpiewano hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego.
To największe zgromadzenie zgłoszone w tym roku do stołecznego ratusza, związane z obchodami Dnia Niepodległości w stolicy. Pochód skupia środowiska narodowe i patriotyczne.
Uczestnicy marszu mówią, że swoją obecnością chcą podkreślić swą polskość i przywiązanie do tradycyjnych wartości. Podkreślają, że czują sie Polakami, są z tego dumni i chcą obchodzić święta narodowe, z których najważniejsze jest dla nich Święto Niepodległości.
Jeden z uczestników marszu powiedział, że patriotyzm w młodzieży budzi się poprzez czytanie książek, ale również poprzez Internet. „Ludzie chcą poznawać swoją historię. Cieszymy się, że polskość odradza się na nowo” – mówił uczestnik marszu. Inni podkreślali, że hasło „My chcemy Boga” jest niezwykle istotne. „Hasło „Bóg, honor, Ojczyzna” ma na pierwszym miejscu właśnie Boga, oznacza to, że Bóg jest dla nas bardzo ważny” – mówił uczestnik marszu.
W tym roku Marsz otrzymał od wojewody mazowieckiego status zgromadzenia cyklicznego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./TVP Info/mile/Siekaj

COMMENTS

WORDPRESS: 0