Maj lub lipiec – możliwe terminy spotkania prezydentów Polski i USA

Maj lub lipiec – możliwe terminy spotkania prezydentów Polski i USA

Maj lub lipiec – to możliwe terminy spotkania prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta powiedział, że między innymi o możliwości spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie rozmawiał podczas przyszłotygodniowej wizyty w USA.

Minister Szczerski powiedział, że udaje się w tym celu do Nowego Jorku i Waszyngtonu. Podkreślił, że szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski przekazał stronie amerykańskiej, iż do takiego spotkania mogłoby dojść podczas szczytu NATO w Brukseli 25 maja lub w czasie Forum Państw Trójmorza 6-7 lipca we Wrocławiu. Dodał, że o tym, czy do tych dat dojdą jeszcze inne, będzie wynikało z możliwości strony amerykańskiej. „Te dwie daty są już dzisiaj na stole i możemy o nich mówić jako o konkretnych propozycjach” – powiedział.
Krzysztof Szczerski dodał, że podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych będzie chciał także zabiegać o poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Przypomniał, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się w pierwszych dniach czerwca.
Minister Witold Waszczykowski poinformował wczoraj, że zaprosił do Polski sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Jak powiedział, okazją do takiej wizyty mogłoby być na przykład spotkanie państw flanki wschodniej NATO z udziałem Polski, Rumunii i Turcji albo spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z państwami bałtyckimi i nordyckimi.

Mariusz Pieśniewski, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0