12.7 C

Maciej Janowski drugi w Grand Prix Polski. Lindgren zdobył Warszawę

52 tysiące widzów obejrzało w sobotni wieczór turniej o Grand Prix Polski w Warszawie. Wygrał Fredrik Lindgren. Rewelacyjny w tym sezonie Szwed jest też liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce w wyścigu finałowym zajął Maciej Janowski.

W wielkim finale Janowski przegrał ze Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Trzecie miejsce wywalczył Australijczyk Jason Doyle. W całym turnieju Polak i Szwed zgromadzili najwięcej punktów spośród wszystkich zawodników – po 16.
W sobotę rywalizowali jeszcze czterej biało-czerwoni. Bartosz Zmarzlik był 6. (12 pkt), Patryk Dudek 7. (9 pkt), Piotr Pawlicki 9. (7 pkt), a Przemysław Pawlicki 15. (3 pkt).
Nowym liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix został Lindgren, który ma 32 punkty. Drugą pozycję zajmuje Doyle (27 pkt), a trzecią Słowak Martin Vaculik (26 pkt). Janowski jest 4. (22 pkt), Dudek 5. (22 pkt), Zmarzlik 7. (18 pkt), Piotr Pawlicki 11. (14 pkt), a Przemysław Pawlicki 16. (3 pkt).
Następna runda – Grand Prix Łotwy odbędzie się 27 maja.