Lubuskie: Kolejne pieniądze dla gorzowskiej katedry. Tym razem 84 tys. zł

Lubuskie: Kolejne pieniądze dla gorzowskiej katedry. Tym razem 84 tys. zł

To kwota, jaką udało się pozyskać z koncertów „Razem dla katedry”. Zagrała Maryla Rodowicz i Bajm.

Oto komunikat z magistratu: „84 tysiące 192 złote 64 grosze – to kwota, która zostanie przekazana dla parafii katedralnej na odbudowę gorzowskiej Katedry. To dochód ze sprzedaży biletów na dwa koncerty charytatywne „Razem dla Katedry”, które w miniony weekend odbyły się w gorzowskim amfiteatrze. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w koncertach. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć renowację naszego najcenniejszego zabytku – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki. Z powodu pożaru gorzowskiej katedry 1 lipca br. odwołano dużą część zaplanowanych z okazji Dni Gorzowa koncertów.

 

Organizatorzy niemalże natychmiast podjęli starania, by mimo to, zaproszone do Gorzowa gwiazdy mogły zaprezentować się naszej publiczności. Udało się ustalić nowe terminy występów W piątek, 14 lipca na scenie amfiteatru wystąpiła Maryla Rodowicz. Bilety na jej występ kupiło 1 376 osób. Następnego dnia gwiazdą amfiteatru była Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Show obejrzało 2 262 osoby. Zysk z biletów, pomniejszony o kwotę podatku VAT, którą Miejskiego Centrum Kultury musi zapłacić, to 84. 192, 64 zł. To ta kwota zostanie przekazana na konto parafii katedralnej z przeznaczeniem na odbudowę kościoła. [zdj 24728006 p s] Koncerty charytatywne „Razem dla Katedry” to nie jedyna forma finansowego wsparcia dla przedsięwzięcia, jakim jest remont świątyni. Cały czas trwa zbiórka na konta parafii i Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej. Ponadto trwają prywatne licytacje i zbiórki, z których dochód będzie przeznaczony dla katedry.

 

W niedzielę 16 lipca br. z rąk nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Martina Wilke prezydent Jacek Wójcicki odebrał czek z kwotą 10 000 € na wsparcie remontu. 1 lipca br. pożar strawił dwie kondygnacje kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dwie trzecie wieży zostało uratowane przed ogniem. Ocalały dzwony i organy. Akcja gaśnicza była przeprowadzona wyjątkowo perfekcyjnie i to, że katedra została uratowana to zasługa dzięki szybkiej reakcji; najpierw mieszkańców, a później będących w pobliżu strażaków, policjantów i strażników miejskich – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.” Zobacz: Zobacz z bliska uszkodzenia katedry po pożarze.

 

aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0