Łowicka policja rozbiła gang oszustów. Ich łupem padły ponad 2 mln zł

Łowicka policja rozbiła gang oszustów. Ich łupem padły ponad 2 mln zł

Funkcjonariusze pionu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu rozbili gang oszustów. Zatrzymano 14 osób, z których większość to mieszkańcy powiatów łowickiego i sochaczewskiego. Grozi im do 8 lat więzienia. Śledczy od dłuższego czasu prowadzili śledztwo związane z oszustwami na szkodę mieszkańców powiatu łowickiego. 

– Sprawa dotyczyła przestępstw popełnionych z wykorzystaniem podrobionych dokumentów, które służyły do zawierania umów bankowych w celu uzyskania kredytów gotówkowych – informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. – W ten sposób sprawcy działali na szkodę osób fizycznych, a także banków i innych instytucji finansowych. Oszustom udało się wykorzystać ponad 100 osób. Stróże prawa docierali do kolejnych pokrzywdzonych, którzy niejednokrotnie o całej sprawie dowiadywali się właśnie od policjantów.

Pokrzywdzeni pochodzą przede wszystkim z województw łódzkiego i mazowieckiego. Łączna wartość strat poniesionych przez pokrzywdzonych to prawie 2 miliony złotych, a pojedyncze pożyczki wynosiły od 500 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci odzyskali ponad 100 tysięcy złotych. U podejrzanych zabezpieczyli także mienie wartości 34 tysięcy złotych. Prokuratura Rejonowa w Łowiczu postawiła 14 zatrzymanym osobom ponad 400 zarzutów związanych z dokonanymi oszustwami.

Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane. Są to mężczyźni w wieku 30-44 lata. Dwóch z nich pochodzi z Łowicza, a ostatni z powiatu sochaczewskiego – Dwóch z zatrzymanych było już notowanych za podobne przestępstwa – dodaje przedstawicielka KPP w Łowiczu.

Rafał Klepczarek aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0