Łódzkie: Groził posłowi gwałtem córki. Uznany za winnego

Łódzkie: Groził posłowi gwałtem córki. Uznany za winnego

Edward M., który miał grozić posłowi Solidarnej polski, Tadeuszowi Woźniakowi, został uznany za winnego zarzucanych mu czynów.

– Groźba wzbudzała obawy, ze zostanie spełniona. Linia obrony oskarżonego nie miała pokrycia w rzeczywistości. Groźba dotyczyła dziecka, a samo przestępstwo miało znamiona użycia przemocy seksualnej i było wyrażone wulgarnie – uzasadniał wyrok sędzia, Dominik Barański. Sędzia orzekł karę czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, zapłatę kary w wysokości 50 stawek dziennych po 10 złotych oraz poniesienia kosztów sądowych w wysokości 240 złotych. Edward M. przez dwa lata nie może też zbliżać się do posła i jego dwóch córek.

 

Wyrok nie jest prawomocny. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wrześniu minionego roku w momencie, gdy w Sejmie trwała ostra kłótnia w sprawie uchwały antyaborcyjnej, a na ulicach polskich miast dochodziło do licznych demonstracji. Do biura posła w Kutnie miał zadzwonić mężczyzna grożąc, że jeśli nie zrezygnuję z głosowania nad uchwałą, to wyruch…. mu córkę. Policja wytypowała podejrzanego. Jest rzeczoznawcą majątkowym, inżynierem budowlanym, a także byłym biegłym sądowym. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0