1.4 C

Liga Europy: Manchester United, Ajax, Celta Vigo i Lyon w półfinale

Piłkarze Manchesteru United, Ajaksu Amsterdam, Celty Vigo i Olympique Lyon zagrają w półfinale Ligi Europy. W trzech z czterech rewanżowych meczów ćwierćfinałowych potrzebny był dodatkowy czas.

Jako jedyni awans w podstawowych 90 minutach wywalczyli piłkarze Celty Vigo, którzy zremisowali na wyjeździe z KRC Genk 1:1 (0:0). Gola dla gości strzelił Pione Sisto (63), wyrównał Leandro Trossard (67′). Udział w kolejnej fazie rozgrywek Celta zapewniła sobie dzięki zwycięstwu 3:2 na własnym stadionie.
Drużyny Manchesteru United i Ajaksu Amsterdam rozstrzygnęły losy swoich spotkań w dogrywkach. Na Old Trafford „Czerwone Diabły” pokonały Anderlecht Bruksela 2:1 (1:1). Po 90 minutach spotkania był remis 1:1, to taki sam wynik jaki padł tydzień temu w Belgii. Manchester United prowadził po golu Henrikha Mkhitaryana (10′), wyrównał Sofiane Hanni (32′), a w dogrywce zwycięską bramkę dla podopiecznych Jose Mourinho zdobył Marcus Rashford (107′). Przy golu Hanniego dla Anderlechtu asystował Łukasz Teodorczyk, który zszedł z boiska w 79. minucie.
Ajax przegrał po dogrywce wyjazdowe spotkanie rewanżowe z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3 (0:0, 0:2), ale awansował dzięki zwycięstwu na własnym stadionie 2:0. W czwartkowym meczu po 90 minutach Schalke prowadziło 2:0 po golach Leona Goretzki (53′) i Guido Burgstallera (56′). W dogrywce trzecie trafienie dla niemieckiej drużyny zanotował Daniel Caligiuri (101′), a bramki dla Ajaksu zdobyli Nick Viergever (111′) i Amin Younes (120′).
Po rzutach karnych z awansu cieszyli się piłkarze Olympique Lyon. Francuski zespół pokonał na wyjeździe Besiktas. W konkursie „jedenastek” padł wynik 7:6. Tuż przed końcem dogrywki na boisko wszedł Maciej Rybus. Pomocnik Lyonu wykorzystał swój rzut karny. Po 90 minutach i dogrywce był wynik 2:1 dla zespołu ze Stambułu. To taki sam rezultat, jaki przed tygodniem na własnym stadionie uzyskał Lyon. Obie bramki dla Besiktasu zdobył Anderson Talisca (27′, 58′), a jedynego gola dla gości strzelił Alexandre Lacazette (34′).
Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek w Nyonie.