12.7 C

Lekkoatletyka – MŚ – Jamajskie sztafety 4×100 m najlepsze na świecie

Jamajskie sztafety 4×100 m zdobyły złote medale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie.
Sztafeta kobieca w składzie: Veronica Campbell-Brown, Natasha Morrison, Elaine Thompson i Shelly-Ann Fraser-Pryce ukończyły bieg z rekordem mistrzostw – 41,07 sekundy. Drugie miejsce zajęły Amerykanki, a trzecie reprezentantki Trynidadu i Tobago.
W rywalizacji mężczyzn Jamajczycy w składzie: Nesta Carter, Asafa Powell, Nickel Ashmeade i Usain Bolt – uzyskali wynik 37,36 sekundy. Na drugim miejscu finiszowali Amerykanie, ale zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. Srebrny medal przypadł więc sztafecie chińskiej, a brązowy kanadyjskiej.
Biegu nie ukończyli Brytyjczycy.
Jamajczyk Usain Bolt zdobył trzeci złoty medal mistrzostw świata w Pekinie. Wcześniej triumfował w biegach na 100 i 200 metrów.