Lech i Jarosław Kaczyńscy laureatami nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej”

Lech i Jarosław Kaczyńscy laureatami nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej”

Lech i Jarosław Kaczyńscy zostali laureatami nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej”. Informację o tym zamieszczono na stronie internetowej tygodnika. Nagroda zostanie wręczona prezesowi Prawa i Sprawiedliwości podczas uroczystej gali 6 lutego.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz napisał w felietonie, że Lech i Jarosław Kaczyńscy to ludzie, którzy całkowicie zmienili Polskę, przeprowadzili nas od postkomunizmu do normalności, do państwa w pełni suwerennego. „Lech Kaczyński zapłacił za to życiem. Jego geopolityka dzisiaj zaczyna odnosić triumfy. Sprawa Międzymorza stała się ważnym elementem polityki nie tylko polskiej czy krajów naszego regionu, lecz także Stanów Zjednoczonych. (…) Dzisiaj Jarosław Kaczyński stoi na czele najsilniejszej w historii proniepodległościowej formacji politycznej. Rządzi, choć oczywiście nie bez ograniczeń, silną ręką, zmieniając błyskawicznie kraj” – napisał Tomasz Sakiewicz.
Lech i Jarosław Kaczyńscy byli w PRL działaczami opozycji antykomunistycznej, związani z Komitetem Obrony Robotników i NSZZ Solidarność, po 1989 roku senatorami I kadencji.
Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości, w latach 2006-2007 pełnił urząd premiera Polski. Jego brat Lech Kaczyński był prezesem Najwyższej Izby Kontroli, ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka w latach 2000-2001. W latach 2002-2005 pełnił funkcję prezydenta Warszawy, w 2005 roku został wybrany na prezydenta Polski. Zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku.

IAR/TV Republika/mile/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0