Kukiz’15 o rekonstrukcji w Radzie Ministrów

Kukiz’15 o rekonstrukcji w Radzie Ministrów

Ruch Kukiz’15 liczy na dalsze zmiany systemowe i personalne w poszczególnych resortach. Po rekonstrukcji rządu lider ugrupowania Paweł Kukiz mówił w Sejmie, że zmiany na stanowiskach ministrów powinny być początkiem głębszych reform w pracy rządu oraz poszczególnych resortów.

„Zobaczymy jak będzie to wyglądać w praktyce. Przede wszystkim jak ministrowie urządzą sobie gabinet, mówię tu o zastępcach, podsekretarzach stanu, dyrektorach” – skwitował Kukiz.’

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15 liczy, że wraz ze zmianami w rządzie Prawo i Sprawiedliwość będzie realizować kolejne elementy swojego programu, prezentowane podczas kampanii wyborczej: „Mniej interesują nas personalia, a raczej aspekt programowy. Ten nie jest jeszcze znany. My natomiast przypomnimy np. minister finansów o obietnicach dotyczących podwyższenia kwoty wolnej od podatku czy redukcji VAT” – dodał.
W związku z rekonstrukcją rządu pięciu ministrów straciło stanowiska, do Rady Ministrów powołano sześciu nowych szefów resortów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/gaj

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0