Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie publikacji grafiki

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie publikacji grafiki

Krakowska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie publikacji grafiki, która pojawiła się na portalu społecznościowym zrzeszającym kibiców Cracovii. Chodzi o śmierć Adriana Z., który zginął podczas próby zatrzymania przez antyterrorystów. 
Śledczy sprawdzą, czy grafika nawoływała do popełnienia przestępstwa. Wczoraj na portalu społecznościowym skupiającym kibiców Cracovii opublikowano grafikę z wizerunkiem Adriana Z. i podpisem: „Rzeki spłyną krwią tych, którzy uśmiercili naszych braci”. Prokuratorskie śledztwo dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni, za co grozi do 3 lat więzienia, oraz pochwalania przestępstwa. Adrian Z. miał być zatrzymany w śledztwie dotyczącym pseudokibiców, którzy mieli porwać i przetrzymywać mężczyznę dla okupu. Jak informuje prokuratura, napastnicy byli bardzo brutalni. Skrępowali swoją ofiarę, bili kastetem i podduszali. Pokrzywdzonemu zabrali pieniądze, biżuterię, samochody, a za jego uwolnienie wyłudzili 100 tysięcy złotych okupu. W trakcie zatrzymania Adrian Z. zaatakował funkcjonariusza policji, próbując wyrwać mu broń i ranić innego policjanta. Został postrzelony przez jednego z antyterrorystów i mimo reanimacji zmarł.
W sprawie porwań dla okupu zatrzymano łącznie 6 osób. Usłyszały już one zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące.

IAR/za Radiem Kraków/vey/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0