W Krakowie rozpoczyna się III forum cyberbezpieczeństwa CYBERSEC

W Krakowie rozpoczyna się III forum cyberbezpieczeństwa CYBERSEC

W poniedziałek w Krakowie rozpoczyna się  III forum cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Eksperci z całego świata będą dyskutowali o wyzwaniach i zagrożeniach związanych z rozwojem cyfrowego świata. Debaty będą się odbywać w czterech blokach tematycznych – Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. 
„Będziemy mówili między innymi o cyfrowych zagrożeniach dla demokracji, a także o bezpieczeństwie tzw. infrastruktury krytycznej, czyli kluczowych obiektów, instalacji i podmiotów, które mają strategiczny wpływ na stabilne funkcjonowanie państwa”- wyjaśnia Natalia Dorywalska, rzecznik forum CYBERSEC. Prelegenci przygotują w ramach forum CYBERSEC rekomendacje dla korporacji i rządów, które pomogą im się zabezpieczyć przed cyberzagrożeniami.
Podczas konferencji zostanie podpisane pierwszy na świecie międzynarodowe porozumienie centrów innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jedną ze stron porozumienia jest polski Instytut Kościuszki.
W tegorocznej edycji forum CYBERSEC weźmie udział około 130 prelegentów i 1000 gości. Przemówienia wygłoszą między innymi minister cyfryzacji Anna Streżyńska, unijny komisarz ds. bezpieczeństwa Sir Julian King, Ambasador Sorin Ducaru – zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa, a także eksperci państwowych i prywatnych korporacji.
Forum CYBERSEC jest uważane za jedno z pięciu najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Debaty potrwają do jutra.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K. Surówka/dyd

COMMENTS

WORDPRESS: 0